Філія №2

/Files/images/DSCN1366.JPG

Заходи бібліотеки філії №2

Світ сміху – це особливий світ.

/Files/images/f2/ф2.jpg Переконатись у важливості сміху в житті людини змогли любителі гумору, які завітали до бібліотеки-філії №2 для дорослих 3 квітня. Для учнів ЗОШ№14 була проведена бібліотекарем Романовою О. літературна година «Чарівники сміху». Епіграфом до зустрічі стали слова Віктора Гюго: «Сміх – це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя». На початку заходу присутнім розповіли звідки пішов звичай веселитися, жартувати й обманювати один одного саме 1 квітня, про історію виникнення Свята гумору: його витоки та особливості святкування у різних країнах світу і в Україні зокрема.

/Files/images/f2/ф2 - 1.jpgЯк відомо, наш народ завжди вирізнявся умінням жартувати. Саме гумор допомагав нашим предкам пережити складні часи. Своє покликання у гуморі знайшли такі українські письменники, як Остап Вишня, Грицько Бойко та Павло Глазовий. Бібліотекарем була підготовлена цікава розповідь про життєвий та творчий шлях цих майстрів українського гумору. Учні із зацікавленістю слухали біографію та твори самих гумористів. Особливий інтерес викликала розповідь про походження псевдоніму Остапа Вишні. Вибухом веселого сміху супроводжувалася декламація гуморесок Павла Глазового та усмішок Остапа Вишні. До літературної години була оформлена книжкова виставка, де були представлені твори відомих українських гумористів.

Знайти своє місце в житті

/Files/images/f2/SAM_0593.JPGПроблема вибору професії завжди була дуже актуальною і складною. В будь-які часи це було зробити важко, тому що молодим людям не вистачає досвіду і мудрості, властивих старшому поколінню. Але чи готові вони прислухатися? Чи знають які кроки зробити для найбільш вдалого кроку? До кого звернутися за допомогою? Чи варто при виборі професії брати до уваги думку друзів, рідних, вчителів? Як не втратити себе? Як не розгубитися в морі професій і зрозуміти яка ж підійде саме їм? Ці питання ми розглядали на зустрічі з учнями Ізмаїльського морського ліцею.

Зустріч наша пройшла на території Ізмаїльського морського ліцею. Зустріч провела Лефтер Валентина Василівна.

/Files/images/f2/SAM_0602.JPGНа нашій зустрічі була продемонстрована презентація на тему: «Знайти своє місце в житті», в ході якої ми обговорили вищевказані теми. Дуже сподіваємося, що отримана інформація допоможе молодим людям визначитися зі своїм вибором на нелегкому життєвому шляху. В ході обговорень переслідувалася ціль не ознайомити з різноманітністю професій, а допомогти зрозуміти особисті прагнення, бажання, важливість самореалізації в професії, допомогти зробити перший крок для визначення вивчення самого себе, внутрішніх переконань, особистих і громадських інтересів, реальних можливостей, зважити всі «за» і «проти», а так же куди можна звернутися за допомогою.

Зустріч пройшла в доброзичливій атмосфері, учні активно вступали в обговорення.

Всі різні - всі рівні

/Files/images/f2/SAM_0659.JPGЗа вже давно сформованою традицією співпраці бібліотеки-філії №2 для дорослих і ЗОШ №14 пройшла чергова зустріч з учнями цієї школи. Адміністрація та вчителі активно займаються вихованням підростаючого покоління і прагнуть виростити всебічно розвинених, рівноправних членів суспільства, але без толерантного ставлення один до одного цього досягти неможливо. Зустріч була присвячена принципам толерантності, вона пройшла для учнів дев'ятих класів, сприяння класних керівників та бібліотекарів зробило її дуже пізнавальною. Провела зустріч завідувачка бібліотекою-філією №2 для дорослих - Лефтер Валентина Василівна.

Нашу зустріч ми назвали: «ВСЕ різні - всі рівні», епіграфом послужили слова Вольтера:

/Files/images/f2/SAM_0653.JPG«Я можу бути не згодним з Вашою думкою, але я готовий віддати життя за Ваше право висловлювати його».

Набирає обертів третє тисячоліття, але актуальність цих слів не втрачається. У сьогоднішньому суспільстві відбувається активний ріст агресивності, розширення зон конфліктів. Ці соціальні явища особливо зачіпають молодь, якій в силу вікових особливостей властивий максималізм, прагнення до простих і швидких рішень складних соціальних проблем.

У підлітковому та молодіжному середовищі спостерігається катастрофічне зростання всіляких форм асоціальної поведінки. Продовжує збільшуватися підліткова злочинність. Такі зустрічі дають можливість прийняти навколишній світ таким, яким він є, а розуміння принципів толерантності служить профілактикою асоціальної поведінки підлітків.

У кожної людини своє тіло, своя форма, а чим ми наповнимо цю форму - любов'ю або нелюбов'ю до себе і оточуючих залежить від кожного з нас. Вишукуючи в собі або в іншій людині тільки недоліки, промахи і помилки, ми тим самим підштовхуємо людини до того, щоб він став гірше, втратив віру у свої власні сили, прагнення до добрих вчинків. І навпаки, підкреслюючи в людині гідності, ми допомагаємо йому стати ще краще.

/Files/images/f2/SAM_0663.JPGНа нашій зустрічі ми розглядали різні ситуації з життя для того, щоб зрозуміти і прийняти право іншої людини на власну думку, намагалися розглянути її під кутом кожного учасника цієї ситуації. Адже дуже часто буває так, що в кожного своя правда, і не всі можуть подивитися на проблему з іншого боку, тобто бути об'єктивним. А якщо проблема не визначена вийти зі складної ситуації не представляється можливим.

Ми нагадали учням про Міжнародний день толерантності, який відзначається щорічно - 16 листопада, розповіли про декларацію принципів толерантності. І віримо в те, що всі ми будемо толерантнішими по відношенню один до одного.

Люди, кажіть хороші слова!

На сьогоднішній день проблема культури мови дуже актуальна і дуже гостро стоїть перед сучасним суспільством.

/Files/images/f2/SAM_0627.JPGМова - це один з найважливіших засобів спілкування. По тому, як людина розмовляє, відразу складається враження про нього. Мова людини - це немов візитна картка, завдяки їй ми легко розуміємо, хто перед нами - дитина чи дорослий, ввічливий або грубий. І якщо людина говорить з помилками, використовує нецензурні слова, жаргони і слова-паразити, то ми вже не вважаємо його приємним і культурним. А адже мова - це безцінний дар, яким наділена людина. За допомогою слів можна розповісти про все на світі. Тому народ завжди ревниво оберігав мову від засмічення і псування, розвивав і збагачував його. Понад чотири тисячі років тому єгипетський фараон повчав свого сина: «Будь майстерним в промовах - слово сильніше, ніж зброя».

/Files/images/f2/SAM_0634.JPGВ бібліотеці-філії №2 бібліотекарем Романової Е. було проведено захід серед учнів 10 класу ЗОШ №14, присвячене слову. «Люди, кажіть хороші слова!» - Під такою назвою пройшла година просвіти. А лейтмотивом стало давньоруське вислів «Ніщо так не підбадьорює людини як добре слово». Всім відомо, що в нашому житті ми не завжди стикаємося тільки з хорошими, добрими і приємними словами. На жаль, лайливі, а часто і нецензурні, слова стали частиною нашого життя. Присутнім розкрили поняття «лихослів'я», розповіли про історію його виникнення, про вплив таких слів на організм людини, поговорили про важковиліковну хворобу копрологію, з'ясували, чому людина вживає такі слова і як можна з цим явищем боротися. В ході заходу було продемонстровано відеоролик «Мат - це отрута», який дуже сподобався учням.

/Files/images/f2/SAM_0639.JPGАле не тільки кепські слова роблять нашу мову бідною. В сучасному світі люди все частіше і частіше вживають слова-пустушки, жаргонізми, сленг. Що таке жаргони і слова-паразити, звідки вони з'явилися, що означають і як від них позбудеться - все це учні змогли з'ясувати на нашому годині просвіти. Наприкінці заходу всі дружно переглянули фрагмент із єралашу «Ну, чому ми так говоримо?», Який згодом активно обговорювалося.

Захід Романова Е. закінчила словами запозиченими у А.Франца «Ні магії сильніше, ніж магія слів».

Кiлькiсть переглядiв: 99